Що являє собою проект "Картка киянина"?

"Картка киянина" — це інформаційно-телекомунікаційна система, створена з метою підвищення соціального захисту населення (надання адресної допомоги за рахунок бюджету м. Києва соціально-незахищеним громадянам), для впорядкування механізмів надання пільг, їх обліку та адресності, розвитку безготівкових форм розрахунків, створення зручних сучасних сервісів для всіх мешканців міста. Це іменна, багатофункціональна електронна пластикова картка, що є носієм персональних даних утримувача картки і підтримує додатки, пов'язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.

Якими нормативно-правовими актами регулюється проект "Картка киянина"?

З якою метою створено проект "Картка киянина"?

Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи "Картка киянина" є:

 • надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:
  • забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
  • отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
  • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг;
  • забезпечення оплати житлово-комунальних послуг;
  • забезпечення безготівкової оплати послуг, що надаються міськими комунальними підприємствами при оплаті паркування автотранспорту;
  • забезпечення пільг та субсидій передбачених нормативно-правовими актами тощо.
 • підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг киянам;
 • створення та реалізація прозорого і ефективного механізму персонального надання мешканцям м. Києва заходів соціальної підтримки, нарахування компенсаційних і адресних виплат;
 • створення прогресивних стандартів соціального забезпечення громадян;
 • побудова орієнтованого на інтереси людей, відкритого для всіх і спрямованого на розвиток інформаційного ресурсу м. Києва тощо.

На кого поширюється проект "Картка киянина"? Хто має право отримати "Картку киянина"? Чи можна передавати картку іншим особам?

Наразі картку мають можливість отримати усі зареєстровані мешканці міста Києва, громадяни які постійно працюють або навчаються у м. Києві, учасники АТО та офіційно зареєстровані переселенці з тимчасово окупованих територій.

"Картка киянина" є іменною, та не може передаватися для користування будь-яким іншим особам.

Як виглядає "Картка киянина"? З чого вона зроблена? Яка інформація на ній міститься?

На лицьовій стороні картки розміщені наступні елементи:

 • фонове зображення;
 • герб м. Києва;
 • банківський номер картки (16 цифр);
 • номер картки (4 цифри);
 • термін дії "Картки киянина";
 • прізвище, ім'я утримувача картки латинськими буквами;
 • логотип картки (в т.ч. назва проекту – "Картка киянина");
 • логотип банку-емітенту;
 • логотип платіжної системи.

На зворотній стороні картки розміщені наступні елементи:

 • номер, серія і дата видачі картки;
 • прізвище, ім'я, по батькові утримувача картки;
 • фотографія утримувача картки (окрім окремих обумовлених випадків);
 • зразок підпису утримувача картки (окрім окремих обумовлених випадків);
 • спеціальний код банківського додатку (магнітна полоса);
 • контактна інформація служби клієнтської підтримки;
 • елементи платіжної системи;
 • реквізити виробника.

Дана пластикова електронна картка "Картка киянина" є іменною, та не може передаватися будь-яким іншим особам для користування (в тому числі родичам, повіреним особам і т.п.).

Що необхідно зробити щоб отримати "Картку киянина"?

"Картку киянина" можна оформити у відділеннях банків-партнерів проекту, заповнивши відповідну Анкету (див. приклад).

Адреси та телефони "гарячих" ліній підрозділів Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), де можна оформити "Картку киянина":

Райони Адреса Телефони
1. Департамент соціальної політики пр-т Комарова, 7 404-46-43
2. Голосіївське РУПСЗН вул. Бубнова, 5 257-23-87
3. Дарницьке РУПСЗН вул. Харківське шосе, 176Г 563-96-42
4. Деснянське РУПСЗН пр-т Маяковського, 15 545-14-14
5. Дніпровське РУПСЗН вул. Курнатовського, 7А 512-08-07
542-66-09
6. Оболонське РУПСЗН вул. Озерна, 18А 467-98-58
7. Печерське РУПСЗН вул. Цитадельна, 4/7 280-28-32
8. Подільське РУПСЗН вул. Оболонська, 38 425-31-19
223-37-06
9. Святошинське РУПСЗН вул. Гната Юри,14Б 405-73-13
10. Солом’янське РУПСЗН пр-т Повітрофлотський, 40 207-39-12
11. Шевченківське РУПСЗН пр-т Перемоги, 15 238-00-51

Чи може громадянин відмовитися від оформлення та отримання "Картки киянина"?

Впровадження проекту "Картки киянина" здійснюється на добровільних засадах. Оформити та отримати картку можуть мешканці міста Києва виключно за своїм бажанням!

Які пільги/переваги має утримувач "Картки киянина"?

Законодавством України та рішеннями Київської міської ради визначено соціальні категорії громадян які мають право безоплатного проїзду в київському метрополітені. На "Картки киянина" виплачується адресна допомога соціально незахищеним громадянам — мешканцям столиці — за рахунок бюджету м. Києва. Утримувачі "Картки киянина" мають можливість, окрім встановлених законодавством пільг, отримувати додаткові знижки у торгівельних мережах, знижки при купівлі ліків, отримати зі знижкою медичні послуги у приватних клініках та діагностичних центрах м. Києва та інші переваги.

Чи потрібно платити кошти за оформлення та отримання пластикової "Картки киянина"?

"Картку киянина" громадяни-мешканці м. Києва, що отримують пільги з міського бюджету, отримують безкоштовно!

При втраті/пошкодженні отриманої картки, протягом періоду її дії, утримувач картки сплачує комісію за виготовлення нової картки згідно тарифів банку-емітенту.

Тарифи розміщені на сайті банку-партнеру проекту АТ "Ощадбанк"

Що робити, якщо "Картку киянина" втрачено/пошкоджено?

При втраті/пошкодженні пластикової електронної іменної картки "Картка киянина" утримувач має зателефонувати за номером 15-51 та повідомити про проблему. Після цього картка буде тимчасово заблокована до з'ясування проблеми, що виникла.

Якщо немає реєстрації в м. Києві, чи можна отримати "Картку киянина"?

Окрім зареєстрованих мешканців міста Києва картку мають можливість отримати усі громадяни, які постійно працюють або навчаються у м. Києві, учасники АТО та офіційно зареєстровані переселенці з тимчасово окупованих територій.

Які на сьогоднішній день є домовленості з комерційними організаціями з приводу надання знижок (переваг) користувачам картки?

Утримувачі "Картки киянина" мають можливість отримувати знижки на товари, послуги та медичні препарати у відділеннях та точках продажу партнерів проекту.

Утримувачі "Картки киянина", що мають відповідне право визначене законодавством України та Рішеннями Київської міської ради, можуть скористатись безоплатним проїздом в київському метрополітені. Власники карток, що не належать до пільгових категорій мають можливість користуватись платним транспортним додатком для проїзду в Київському метрополітені.

Як виглядає "Картка учня"?

"Картка учня" являється інструментом ідентифікації учня і, крім того, є єдиним безконтактним пільговим проїзним школяра у громадському транспорті, пропуском на територію навчального закладу через турнікет, платіжним засобом в їдальні, а також ключем до "електронної школи": щоденника, журналу, бібліотеки, навчальних матеріалів.

Як оновлюються поїздки на транспортному додатку "Картки киянина"?

Якщо Ви користуєтесь пільговим безкоштовним проїздом у Київському метрополітені згідно законодавства України та Рішень Київської міської ради, то пільгові поїздки будуть поповнюватись автоматично протягом усього терміну дії Вашої пільги.

Утримувачам "Картки киянина", що використовують платний транспортний додаток для поповнення поїздок необхідно звертатись до кас метрополітену.

Яким чином можна перевіряти баланс коштів на банківському рахунку "Картки киянина"?

З усіх питань, що стосуються банківського рахунку "Картки киянина" та операцій по ньому, звертайтесь, будь ласка, до відділень банку-емітенту картки. Дана інформація не виводиться у Персональний кабінет утримувача "Картки киянина".

До якої установи звертатись для уточнення наявності пільг, призначення пільг громадянам, які вже оформили "Картку киянина" у відділеннях банків, та з питань призначення адресної грошової допомоги?

Для уточнення наявності тієї чи іншої пільги, з питань призначення пільг громадянам, які вже оформили "Картку киянина" у відділеннях банків, а також з питань, що стосуються призначення адресної грошової допомоги звертайтесь, будь ласка, до районних у м. Києві управлінь праці та соціального захисту населення.

Як оформити нову "Картку киянина", якщо вона була загублена?

Насамперед необхідно звернутись до установи, де була оформлена "Картка киянина", та заблокувати її. Після цього можна оформити нову "Картку киянина" звернувшись до банків-партнерів проекту. Громадянин може мати лише одну "Картку киянина" з активним ідентифікаційним додатком.

Як отримати "Картку киянина", якщо особа в окремих обумовлених випадках не може самостійно прийти для оформлення?

Громадянам-мешканцям м. Києва, що мають бажання отримати "Картку киянина", але в окремих обумовлених випадках не можуть самостійно прийти для оформлення такої картки, необхідно звернутись на гарячу лінію КМДА за тел. 15-51

Як можна внести пропозиції щодо впровадження проекту "Картка киянина"?

Внести пропозиції щодо впровадження проекту "Картка киянина" можна:

 • залишивши усні пропозиції за телефоном 15-51;
 • оформивши заяву на сайті КБУ "Контактний центр міста Києва 1551", де передбачена ідентифікація заявника з допомогою Картки киянина;
 • офіційно звернувшись з пропозиціями в листі до голови Київської міської державної адміністрації Кличка В.В.