Поліція порушила кримінальну справу після обшуку департаменту землі КМДА

 Поліція порушила кримінальну справу після обшуку департаменту землі КМДА

Поліцейські та подільська прокурора прийшли на обшуки до Київського міського управління. Це сталося 22 січня.

Справа, в якій правоохоронці «відвідували» департамент землі, відноситься до нібито нелегального позбавлення права користуватися землею на вул. Івана Франка, 28

Заяву, нібито посадовці якої порушили закон, написав представники Благодійного Фонду підтримки розвитку гуманітарної та екологічної науки “Міжнародний діловий центр”.

На думку чиновників, територію, яку використали представники Фонду, змінив власник. На ньому облаштували паркінг державного призначення.

У Верховному Суді визнали права КМДА незаконними

Паркінг на якому претендують благодійні фонди

  • КМДА наголосив, що у суді вже було оскаржено законність про позбавлення фонду права на користування земельної ділянки.
  • В результаті розгляду звернення щодо відповідних рішень Київської ради до першої інстанції та апеляційної інстанції стали представники влади столиці, а також апеляційної та верховної інстанцій.
  • Усі службовці Феміди усвідомили, що фонд немає права на постійне використання землі.

У КМДА заявили, що влада продовжує тиск на уряд. У команді Кличка на появу поліції у будівлі Департаменту відреагували досить брутально. КМДА зазначив, що влада міста діє лише відповідно до встановленого законом порядку і дотримується всіх норм. Втім, у столичній адміністрації правоохоронці дорікали правоохоронцям, що займаються не тим, що треба.

Замість зосередження уваги на зовнішніх загрозах продовжується дія міської влади. – У КМДА наголосили, що КМДА підтримує ініціативу.

З травня 2021 року тривають масові обшуки у різних відділеннях та департаментах КМДА та комунальних підприємствах, підвідомчих мерії. Аж до 2022 року співробітники поліції, ФСУ, СБУ чи щодня проводили перевірки, що заважало роботі органів.

Кличко назвав десятки відкритими кримінальними провадженнями тиском столичної влади. Більшість відкритих справ щодо корупції КМДА досі не доопрацьовано, але слідчі на початку 2022 року не провели масових обшуків.

Фото: kyivcity.gov.ua