Що буде з новою програмою з інформатики у школі – Мінцифра

 Що буде з новою програмою з інформатики у школі – Мінцифра

Мінцифри та Міністерство освіти готують реформу шкільного курсу інформатики, який буде пронизаний цифровою грамотністю.

Цю заяву зробив заступник міністра цифрової трансформації Валерія Іонан. Наступного року вона сподівається, що новий курс буде запроваджено вже цього навчального року.

Основна ідея – в тому, щоб весь курс інформатики як для молодших, так і для старших класів був пронизаний цифровою грамотністю. Окремий предмет, як на мене, не потрібен. Щодо медіаграмотності, то ми вважаємо, що вона є однією з компетентностей цифрової грамотності. Ми орієнтуємось на європейські документи і, враховуючи це, вкладаємо в освітні програми відповідний контент, – сказала вона.

Іонан наголосила, що цифрова грамотність важлива для створення цифрової економіки. «Ми створюємо цифрову державу без бюрократії та черг».

Вона також зазначила, що онлайн-безпека не менш важлива, ніж і інтернет-безпека, оскільки понад 90% дітей щодня використовують інтернет, а близько 60% дітей віком від 8 до 12 років уразливі до кібер-ризиків.

Також незабаром планується запуск освітнього порталу, який буде частиною проекту Дія. Цифрова освіта.

– На цьому порталі будуть контентні блоки для дітей, батьків, вчителів, де можна буде знайти багато цікавої інформації на тему особистої безпеки в мережі. Наприклад, там буде про правило білборда: не відправляй у мережі нічого такого, чого не хочеш побачити на білборді. Буде багато освітніх серіалів, інформація про гарячі лінії, чат-боти тощо, — розповіла Валерія Іонан.