У столиці можна пройти безкоштовне медичне обстеження молочних залоз

 У столиці можна пройти безкоштовне медичне обстеження молочних залоз

Комунальні медичні установи Києва у 2021 році будуть повністю оновлені мамографічним обладнанням: коштом міського бюджету закуплено нові мамографи, які працюють у районних консультативних центрах та стаціонарах. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

В Онкоцентрі встановили мамограф із функцією томосинтезування. Цей Комплекс забезпечує всебічну діагностику захворювання молочної залози. Він дозволяє виконувати поглиблене обстеження, що включає 2D та 3D мамографії з метою своєчасного виявлення раку або інших патологічних змін у молочних залозах. Більше того, мамограф із функцією томосинтезу працює у Київському міському діагностичному центрі.

Директор департаменту з профілактики та боротьби з раком грудей заявила, що найнебезпечніша мамологічна проблема – рак грудей. В даний час це найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок.

Київський показник становить 1200-1500 жінок, які отримують цей вид лікування. При цьому у 20% випадків це покинуті стадії з неефективним лікуванням. У Києві щороку помирає понад 500 киянок від раку грудей. Уявіть, що більшість із них могли б жити, якщо пухлину було виявлено вчасно і одразу розпочало лікування», – розповіла Валентина Гінзбург.

На сьогоднішній день фахівці стверджують, що своєчасно діагностований рак грудей у ​​переважній більшості випадків виліковний. Лікарі говорять про те, що жінки не поспішають на обстеження навіть за можливості безкоштовного відвідування кабінетів мамографії.

Саме в цьому головна проблема. Ми так вважаємо: якщо не болить – отже, все гаразд. Але це не так. Злоякісні новоутворення, зазвичай, починають проявлятися неприємними відчуттями вже останніх стадіях. Крім того, є простий алгоритм для жінок, яким потрібне регулярне обстеження молочних залоз залежно від віку та інших складових», – заявила Валентина Гінзбург.

Жінки до 35 років повинні проходити УЗД-дослідження раз на рік, або при ускладненому сімейному анамнезі мамографічне обстеження. Жінкам віком 35-40 років роблять первинну процедуру мамографії. До 40-річного віку мамолог повинен регулярно відвідувати пацієнтів та робити їм мамографію залежно від його рекомендацій. Обов’язково потрібно відвідати кабінет мамографії щорічно, якщо вам більше 50.

Вона зауважила, що є дуже прості правила порятунку життя. «Дуже прості правила для того, щоб зберегти дружину чоловікові та маму дітям у їхньому майбутньому», – сказала Валентина Гінзбург.

Кравчук закликала пацієнтів дотримуватися рекомендацій лікаря та проходити додаткові обстеження, які він рекомендує. За необхідності можна розпочати безкоштовне лікування у Київському міському онкологічному центрі.

У департаменті повідомили про те, що за направленням лікаря УЗД молочних залоз та мамографії не потрібна оплата пацієнтці. Якщо у вас виникли проблеми з отриманням направлення або проведенням обстеження, зверніться до керівника установи або гарячої лінії ДОЗ за телефоном (044) 278-41-91.

Список закладів, де працюють кабінети мамографії