В столиці аномальна спека – зафіксовано рекордні температурні показники

 В столиці аномальна спека – зафіксовано рекордні температурні показники

Літо, що прийшло в Україну із запізненням, не перестає дивувати нас погодою. Після освіжаючих дощів з грозами, кияни вимушені ховатися від прийдешньої спеки під кондиціонерами, в затінку та біля водойм. В середу, 23 червня, стовпчики термометрів показували середньодобову відмітку в +27 градусів за цельсієм, денна температура досягала +32 +35 градусів. Дані показники повторили одразу два рекордні максимуми температур, зафіксованих у 1946 та 1954 роках, що підтверджують метрологічні дані Української ЦГМО ім.. Б.Срезневського.

Крім того, Київ одночасно накрили пісчана буря та сильний смог.  Згідно інформації Українського Гідромецентру, переміщення пилових та пісчаних мас спричинені видуванням грунтів на півдні Росії та надходженням повітряних мас на територію нашої країни, а також посиленнями вітру. Так названий «Астраханський суховій» спостерігався і в лівобережних областях України. Проте, дане явище не несе загроз здоров’ю та життю громадян. Різке підвищення температури стало наслідком перемішування шарів повітря, гаряче повітря не давало можливості підійматися вверх забруднюючим речовинам, що викликало ще й смог.

Найближчі дні також будуть спекотними майже по всій Україні, температура вдень у Києві досягне +35 +36 градусів. Трошки прохолодніше буде на заході та на півдні країни, місцями можливі невеликі опади у вигляді короткочасних дощів.

За даним синоптиків Українського Гідромецентру, на вихідних у столиці слід очікувати послаблення спеки та впливу на погоду холодного атмосферного фронту з дощами та грозами. Проте в західних та північних областях України температура навпаки підвищиться.

Рекомендації в спеку. Різкі коливання погодних умов мають негативний вплив та додаткове навантаження на загальний стан організму, посилюють метеозалежність, спричиняють швидку втому та сонливість, зниження працездатності . Лікарі рекомендують дотримуватися максимального питного режиму з метою уникнення зневоднення, включати до раціону більше овочів та фруктів, менше жирної та калорійної їжі, слідкувати за тиском людям з захворюваннями сердцево-судинних систем, уникати перегрівань на сонці та прямого впливу кондиціонерів.